Služby v počítačovém vidění

Poskytujeme poradenství a celkovou realizaci řešení pro strojové vidění, včetně výběru vhodného kamerového systému (objektivy, kamery a dalších komponenty), osvětlovacích prvků, vývoje a nasazení algoritmů pro vyhodnocení obrazové scény a vývoje zakázkového software pro obsluhu a konfiguraci parametrů úlohy, případně integraci se stávajícími systémy.

Hlavní devizou společnosti jsou vlastní implementace algoritmů pro rozpoznání obrazu aplikovatelné na širokou škálu specifických průmyslových úloh, které vznikly jako výsledek dlouholeté spolupráce vývojového týmu při řešení vědecko-technických úloh. Díky velké variabilitě těchto úloh byla obecná řešení (Matlab, openCV a.j.) postupně nahrazena vlastní implementací algoritmů počítačového vidění. Výsledkem je univerzálně použitelný komplexní framework knihovna "USPIN Hightech Object Recognition (HOR)". Technologie USPIN HOR je využitelná v mnoha oblastech - od průmyslové výroby, přes zemědělství, tak i v oblasti služeb (typicky ostrahy objektů) a umožňuje naší společnosti bez vazby na produkty a služby třetích stran řešit a implementovat náročné úlohy z oblasti počítačového vidění.

Díky vlastní technologii USPIN HOR je nyní společnost schopna implementovat řešení z oblasti:

  • optická kontrola kvality (detekce vad na materiálech, identifikace vad opracování, měření a kontrola tolerancí, kvalita sváru, tloušťka vodiče atd.)
  • identifikace součástek, počítání a třídění objektů (např. počet matiček, šroubků, kostiček, počet pinů na přístrojové desce či mikročipů atd.)
  • analýza obrazu z kamerových systémů, kamerové vyhledávání, detekce anomálií
  • navádění robotických systémů
  • sledování a diagnostiku výrobních procesů
  • identifikace barev (třídění dle barev, kontrola kvality potisku)
  • čtení a verifikace kódů (QR, EAN …)
  • kontrola sestavení a montáže
  • měření pomocí optických senzorů

Společnost USPIN s.r.o. je schopna nabídnout řešení založené na počítačovém vidění, které je přesností měření minimálně srovnatelné s laserovými technologiemi. Cenově je však mnohem příznivější. Důležitou výhodou našeho řešení je též potenciální víceúčelovost v porovnání se specializovanými laserovými měřidly.

Realizované projekty a PoC

Kontrola úhlu a kvality drážek závitu
Detekce komponent na desce
Měření rozteče mezi vlákny pružiny
Boční záběr pružiny - kontrola ovality
Rozpoznání typu komponentu dle barevného značení
Měření úhlu závitů pružiny